Podsumowanie sezonu 2018

Celem na sezon 2018 była wygrana na Cyprze,

aby dostać się na MŚ Amatorów na Hawajach, jednak nie udało się.
Już sam plan wyjazdu na Cypr musiał być przesunięty o miesiąc, ze względu na pewną sytuację zawodową. Biegunka na dzień przed startem, a poza tym.. francuzka jest jednak sporo mocniejsza ode mnie, musiałabym popracować dużo na rowerze na tego typu trasie myślę… Na Cyprze za to spędziłam 3 miesiące (przedłużając pobyt o kolejne 6 tygodni) poznając inne rejony, poznając nowe osoby (w Paphos głównie mieszkają brytyjczycy, mało widziałam cypryjczyków;)).
Tak jak w zeszłym roku złamania, w tym roku stłuczenia (nie z powodu rowera, biegu czy pływania;)), które czasem dłużej lub podobny czas się leczy jak złamania, co wyklucza z aktywności fizycznej (ok, basen z pullboy’em jest ok).
Kolejny „główny” start miał być w Krakowie na MP , jednak opuściłam start, bo kontuzja do końca nie była wyleczona, a obawiałam się , że biegiem znowu mogę „dobić” stopę.
Startów za dużo nie było, głównie na Cyprze i to z „doskoku” , debiut w biegu trailowym, gdzie byłam 1wszą kobietą na mecie, a ponadto 4 open ;-). Za to fajnie, że udało się zrobić „generalkę” na uphillu, bo jednak wolę zdecydowanie pod górę, niż w dół… 😉 o czym wiele osób wie..;)
Za to…marzenie w końcu spełnione. Udało się pojechać w końcu do Nepalu i zdobyć przełęcz Thorong-La (5416m). Wyjazd pełen różnych emocji doznań..niestety po powrocie kontuzja (nie przez rower, bieg czy pływanie:P) wykluczyła mnie ze startu w Duathlonie w Łebie, gdzie chciałam sprawdzić czy faktycznie jest „power” 2 tygodnie po powrocie z tak wysokich gór… w końcu takiej szansy nie miewa się często, jak może tylko raz w życiu..
Ze statystyk kilometrażowych:
Pływanie: 160
Bieganie: około 570
Rower: 5300
Poniżej wyniki, według kolejności startów (marzec-wrzesień):
Ayia Napa triathlon – (1/4 IM) – 3 miejsce drużynowo
Xterra Cypr – triathlon (dystans olimpijski) – 2 miejsce  K (30-34)
Madari Mountain trail Running (10km , 850m przewyższeń)  – 1 Open Kobiet
Larnaca – triathlon (sprint)  – 3 Open K, 1 K(20-39)
Paphos – triathlon (sprint) – 4 Open K, 3 Open
Rowerem na Szrenicę – uphill race MTB – 2 Open Kobiet, 1 K30
Powidz – triathlon IT (olimpijski)  – 1 Open K
Rajd na Orientację w Lesznie (biegowy/pieszy) – 4 Open K
Korona Karkonoszy „Przez Chojnik na Odrodzenie” – 5 Open K, 1 K30
Uphill Race Śnieżka – 4 Open K, 2 K30
Klasyfikacja Generalna „Korona Karkonoszy” – 3 miejsce Open K
Na przyszły rok mam niby jakieś plany w głowie, ale to jest zbyt niepewne jeszcze ze względu na pewne czynniki … ponadto muszę doleczyć kontuzję, żeby coś planować, bo ja nie jestem typem osoby, który z bólem będzie startować itp.
Serdeczne podziękowania dla moich sponsorów: Northtec oraz Pawła Owczarzaka (RowerTramp)