Rowerem na Szrenicę

W ostatnią sobotę po raz drugi startowałam w Uphillu na Szrenicę. Jest on zdecydowanie bardziej wymagający, niż Śnieżka (która jest bardziej popularna).

Sama byłam ciekawa jak mi pójdzie, jako, że startując 3 lata temu byłam „wyjechana” po górkach na Cyprze , świeżo stamtąd wróciłam. Trasa liczy nieco ponad 20km, i 1000m w pionie.

Początkowo start blisko miejsca gdzie był nocleg, tam wspólnie jechaliśmy grupą na „ostry” start z Drogi pod Reglami.

Początek to teren, szutry. Góra, dół, góra , dól i przetasowania. Widziałam jak dużo tracę na zjazdach, ale wolałam jechać ostrożnie, tym bardziej, że pierwszy raz startowałam na nowym rowerze(który po zakupie stał kilka miesięcy w mieszkaniu ;-)) i w końcu został zabrany w góry. Na około 13-14 km zjeżdżaliśmy ze stoku i dalej skręt w lewo. Na zjeździe trzeba było uważać na rów, i ominąć go lewą stroną(albo przeskoczyć ;-))). Wtedy zaczął się chyba najgorszy odcinek, gdzie momentami trzeba było iść, trasa po wycince drzew, momentami nawet błoto, jeden za drugim…dalej już lepiej, a od około 15 kilometra „deser” programu i duuuuuuże nachylenia.

Chwila nieuwagi i trzeba podprowadzać, widziałam, że sporo osób prowadzi… ja raz wyjechałam poza „kamienie” i myślałam, że nie uda się wrócić, ale całe szczęście jechałam dalej..;)

Jakieś 2km przed metą, jeden facet mówi, że mam kobietę przed sobą gonić „trochę chudsza, niż Ty” hehe…no i goniłam, spięłam się, na oko miałam 300m, a 300 metrów pod górę przy takim nachyleniu to sporo… zwłaszcza, że nie wiedziałam kiedy koniec… Już myślałam, że blisko końca i ją nie dogonię, ale jeszcze okazało się, że jechaliśmy dalej…no i wzięłam ją…Jechała pomiędzy dwoma facetami, coś tam skomentowała (chyba jej się to nie spodobało,że minęłam), widziałam, że próbowała mnie gonić, ale później się odwróciłam dystans między nami się zwiększał.

May be an image of 2 people and people standing

Udało się! Wjechałam na metę 71 open(z facetami), 4 kobieta, pierwsza w kategorii wiekowej (dogoniona przeze mnie zawodniczka była  z mojej kategorii!:). Takie zwycięstwa smakują najlepiej !:)

Czas 1h 43 m, dystans ok 20km , przewyższeń ok 1000m

May be an image of text that says "Elevation 1,400 1,200 1,000 800 km 5.0 10.0 15.0 Elevation Gain 1,011 m Max Elevation 1,347 m"