Chotomów – Northtec Mtb Zima

Jak co roku, od wielu lat wraz ze swoim teamem pojechałam na zimowe zawody „Northtec MTB zimą„. Pierwszy start z tego cyklu odbył się w  Jabłonnej(Chotomów 22go stycznia.W zeszłym roku wyjątkowo na tych zawodach się nie ścigałam, ze względu na pobyt na Cyprze.

Start z 5go sektora (było ich 11), spokojnym tempem. Zakładałam, że jadę dystans MEGA, bez spiny, aby „łapać” punkty drużynowe i pod warunkiem, że mi palce nie wymarzną (jednak wzięłam jednorazowe ocieplacze do rąk i stóp).

Trasa była zróżnicowana, większa jej część to dwa tory jazdy w ujechanym już śniegu. Także trochę rzucało, wybijało z rytmu, a gdy wypadło się na chwilę , dużo czasu się traciło. Trasa wymagała dużego skupienia, techniki , itd. Nawet były odcinki podjazdów, zjazdów (tam posypano piaskiem), single między drzewami (najgorzej jak trafiło się za jazdę za innymi. którzy tam blokowali).

Przez pierwszą godzinę jechałam aż zbyt asekuracyjnie, nie mogłam się „rozkręcić”. Nawet jadąc tak długo nie widząc rozjazdu już obawiałam się przekroczenia limitu czasowego na dystansie MEGA.

Na drugim okrążeniu udało mi się dogonić nawet kilka osób, które widać były zmęczone. Na jednym z podjazdów wybierając tym razem inny „tor” zaliczyłam „glebę” na lodzie… wtedy tam zrobiła się szklanka, na pierwszym okrążeniu wyglądało to ok.

Na zjeździe wyglądało to podobnie, zdecydowałam się zejść, ale w SPDach i tak było to niebezpieczne.

Na trasie spotkałam też osoby z organizacji i usłyszałam „Gizela,co tak słabo”. Na mecie podobne pytanie ,co ja tak długo robiłam…;) Nawet koledzy z teamu martwili się już o mnie,czy coś mi się nie stało…

Na metę dotarłam z czasem 2:33:57 jako 6 OPEN Kobiet. Start ten to był dobry trening techniczny, tego mi teraz brakuje. Byłam jednak zła ,że 3jka od nas jechała dystan krótszy, a ja z Rafałem tylko pojechaliśmy Mega.

Na dystansie FIT byłabym 3cia w FK3(wiem jaki czas miałam po okrążeniu). Niemniej był to miło spędzony dzień, spotkałam się z koleżanką z poprzedniej firmy (Dorota przyjechała na drugiej pozycji na dystansie MEGA).

W klasyfikacji drużynowej zajmujemy aktualnie 9 miejsce.