Ayia Napa triatlon 2018

W związku z tym, że w niedzielę przypadały moje urodziny, a na Cyprze były zawody chciałam bardzo wystartować… w końcu to najlepszy sposób na spędzenie swoich urodzin (wiem, że sporo osób temu zaprzeczy).

Jednak nocowałam w Larnace, miałam spakowany rower MTB, problemy ze znalezieniem na miejscu rowera szosowego (udałoby sie pozyczyć rower w Larnace), a jednak transport z rowerem do Ayia Napy tez nie taki łatwy…napisałam do organizatora, który znalazł mi dziewczynę do klasyfikacji drużynowej.

Riana zatem pojechała na rowerze, a ja biegłam oraz płynęłam…

jako jedyny team tworzyłyśmy 2 osobowy, a nie 3 osobowy zespół, w dodatku 100% żeński ;-).

Do Ayia Napy dodarłam dzień wcześniej. W tym dniu też poznałam moją partnerkę teamową, która jechala na rowerze.

Wybrany start był na olimpijce, przez to, że jednak długich „wybiegań” nie miałam od ponad 1,5 roku, i w ogóle przez te kontuzje zeszłoroczne mało biegu…

Woda dość rześka, za to jaka krystaliczna!!! Jednak jak na marzec ok (17-18stopni), nie dziwię się, że cypryczykom było zimno..

Start z plaży, dosyć tłoczno było, jeden po drugim przepływał, raz mi się oberwało w twarz… zwłaszcza tłoczno przy bojkach..

płynęłam w mniej więcej zakładanym czasie. (28:43)

Pierwszy raz nie musiałam przynajmniej spieszyć się w strefie zmian (mimo,że i tak jestem w tym słaba:D).

Czekając na Rianę, rozmawiałam z osobami z innych drużyn, jeden koleś był na zawodach pływackich w Polsce i bardzo nasz kraj jak i osoby z Polski zachwalał ..wcześniej miał negatywne opinie o nas.. ;-)(zasłyszane)

Video z zawodów:

AYIA NAPA TRIATHLON 2018 OFFICIAL VIDEO

Great people + Great atmosphere = An Amazing Event!! Watch the official video of Ayia Napa Triathlon and get a taste of what happened on Sunday 18th of March. See you all next year 17th of March 2019.Ayia Napa Municipality – Δήμος Αγίας Νάπας Visit Cyprus Nissi Beach Resort Hellenic Bank ERDINGER Alkoholfrei PrimeTel PLC Kiss FM (Cyprus) Active Radio Cyprus Goal Cyprus TYR Greece and Cyprus Squeezy Sports Nutrition Cyprus

Opublikowany przez Nireas Triathlon 2 kwietnia 2018

Nie wiedziałam jak długo Riana pojedzie,ale dla bezpieczeństwa też poszłam do toalety załatwić pewne sprawy ;-).

Z innych drużyn widziałam, że jeden facet zjechał 11 minut przed Rianą, a drugi chłopak 3 minuty przed nią, także wiedziałam, że na 10km cięzko będzie nadrobić te 3 minuty.

Jak na moje bieganie uważam, że dobrze pobiegłam w sumie wyszło 11 kilometrów , czas około 57minut.

Tak zajęłyśmy 3 miejsce. Większość pudeł zajęta przez rosjan..